Menu
Implantoid

VYSTAVENO V GALERII NESNADNÁ MANIPULACE

Petr Fidrich, 2019 | pískovec + nerez + zlato, výška 200 cm Čtěte více

na prodej

235.000 Kč

Katalog. číslo: 19310326

Autor: Fidrich Petr

Popis

Pískovcová plastika "Implantoid" od akademického sochaře Petra Fidricha je z roku 2019. Autor zde kombinuje přírodní kámen s nerezovou ocelí. Část sochy navíc „ošetřil" 24karátovým plátkovým zlatem i přesto, že na pískovec se (kvůli jeho hrubší struktuře) technika zlacení v sochařství běžně neužívá. Jenže „Fíďa" jde i zde výlučně svou vlastní cestou, takže vznikl velice zajímavý a ojedinělý artefakt.

Autor si zde pohrává se symboly a svou náladou. Více než u jiných majestátních autorových děl právě pro „Implantoid" platí, že čím déle si sochu prohlížíte, tím více jí podléháte. Pokud si její křivky „nakoukáte", dříve nebo později si Vás socha získá. Plastika je vystavena v zahradní galerii SOCHÁRIUM a její eleganci oceňují i ostatní výtvarníci, kteří dokážou dílo velmi rychle „přečíst" a nezřídka na ně zapůsobí svým skrytým wow efektem...

Co o své plastice napsal sám autor (originální rukopis textu je k dispozici spolu s certifikátem pravosti):

"Chybějící čas zrychleného životaběhu jsem marně naháněl. Protékal mi mezi prsty a jako bych nemohl dohnat svůj vlastní stín. Neustále mi někam mizel. Scházel mi jako zub v ústech a já hledal za ten čas náhradu pro pocit plnějšího prožitku života. Vytvářel jsem nesvobodný prostoročas v sobě i kolem sebe a potvrzoval tím svůj způsob myšlení. Slovem panikomamonofilosofie. Byl to podvědomý hon za úspěchem. Zákonitě musela přijít vteřina věčnosti, kdy si člověk uvědomil možnost změny. Bylo to jakési vsunutí zubu do úst. Jako vsunutí způsobu života do mé hlavy. Nechal jsem si implantovat ten zvláštní objekt jakýsi zub moudrosti.

Je spolehlivě časově ověřen, radí mi, je přítel i učitel mého života. Bude mi vesmírnými impulsy posílat zprávy o člověku. Třeba o štěstí, o strachu, o závisti nebo o lásce.

Ten objekt jsem nazval "IMPLANTOID". Je to vesmírný poutník zaměřený na vyplňování prázdných mozků temnou hmotou moudrosti – signály impulsy a bude jich nekonečně. Projdou mozkovými závity, jenž je vyhodnotí a určí správnost lidského konání. Myslím, že tohoto posla si může pořídit každý. Záleží na správnosti aplikace a vnitřní komunikaci. Je to vesmírný implementátor. Jedna z lidských vlastností je pýcha. Jakmile implantoid pozná míru zneužití – přestane okamžitě fungovat. A to je potom život velice smutný. Ale energie poutníka z vesmíru je nekonečná a každá proměna je koloběhem života od narození až po smrt. Jako v duši malého prince na naší planetě.

Fíďa v Salcburku 28. 10. 2019 (popis myšlenek, které autora vedly k vytvoření této plastiky)

p.s. Socha není anatomickou kopií jakéhokoliv lidského nebo zvířecího zubu. Je určitým obrazem a tvarem k zamyšlení."

Doplňující informace

Kategorie: Fidrich Petr
kategorie: sochy
cena (CZK): 200-400.000
autor: Fidrich
materiál: kámen
výška (cm): 200-250
Implantoid
Implantoid

235.000 Kč

Neváhejte nám zavolat na číslo +420 777 868 456. Nebo nám zanechte zprávu, ozveme se Vám zpět:

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat