Menu

Ing. Zuzana Bačíková (*1961) & Martina Hasmandová (*1973)

Zuzana a Martina společně propadly kráse a rozmanitosti přírodního pískovce. Ten se vyskytuje v neskutečném množství různých odstínů, barevných kombinací a textur, jež jsou dány lokalitou původu. Jejich tvorba obrazů - ve které spojily rozmanitost přírodního kamene s originálním výtvarným pojetím - je naprosto ojedinělá jak u nás, tak i ve světě. V ruční dílně zpracovávají tenké pískovcové pláty. Ty snímají buď samy v lomech po celé České republice, nebo je nakupují v zahraničí. Využitím pískovců z nejrůznějších koutů Evropy tak mají k dispozici kameny v široké barevné škále a s různorodou přírodní kresbou.

Každý kousek pískovcového plátu je jedinečný a má svůj neopakovatelný půvab. Žádný z jejich obrazů tedy nelze zopakovat ani zkopírovat. Všechna díla jsou ryze ručně zhotovenými originály.

Dámy na obrazech spolupracují. Společně konzultují nápady a následně je pak převádí do reality. Jejich nejoblíbenějším tématem jsou domy a města. Milují cestování, takže se v jejich dílech objevují krásná místa nejen z Čech, ale i z celého světa.

Většina jejich děl je tvořena formou pískovcové intarzie, která je časově velice náročná a pracná. Proto je u obrazů na zakázku potřeba počítat i se 3 až 4 měsíci, než je dílo dokončeno a připraveno k předání.

Ocenění:
Czech Art Festival - České Budějovice 2017 - 1. místo v kategorii "Užité umění a plastika"
Czech Art Festival, České Budějovice 2014 - Hlavní cena festivalu
Czech Art Festival, České Budějovice 2011 - Hlavní cena festivalu

Výstavy:
2018 Zámecká galerie Hranice na Moravě
2017 Městská galerie Odry, Evangelický kostel Suchdol nad Odrou, Czech Art Festival – České Budějovice
2016 Kavárna ODE - Olomouc, Veletrh Nábytok a byvanie - Nitra, Městská Galerie Odry
2015 Nábytok a bývanie – Nitra, Galerie KAPLANKA - Protivín, Galerie AMADEUS – Praha, Czech Art Festival - České Budějovice
2014 Nábytok a bývanie – Nitra, Galerie na faře -Svatý Jan nad Malší, Czech Art Festival – České Budějovice
2013 Nábytok a bývanie – Nitra, Czech Art Festival – České Budějovice
2012 Mobitex – Brno, Rožnov pod Radhoštěm, Hodiny a klenoty – Praha
2011 Mobitex – Brno, Czech Art Festival – České Budějovice

Martina

 

 

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat