Menu

Pavel Polidar (*1949)

Pavel Polidar pochází z Mariánských lázní. Tam také navštěvoval ateliér akademického sochaře Vítězslava Eibla. Žije a tvoří ve Františkových lázních. Původní profesí zahradní architekt absolvoval v roce 1987 školu uměleckých řemesel v Praze v oboru umělecký řezbář. V té době se věnoval tvorbě dřevěných šperků a drobných plastik. Po pádu totality vystavoval a prodával v mnoha galeriích v ČR, ve Vídni, Oslu a Londýně. Jeho šperky nosí lidé na všech obydlených světadílech. Dříve svoje práce prodával ve vlastní galerii, od roku 2020 je nabídka jeho děl dostupná prostřednictvím galerie SOCHÁRIUM.

V poslední době se autor zaměřuje na figurální tvorbu. Jeho záběr je široký. Od sakrální plastiky až po moderní umění. Pokud mu to jeho pracovní vytížení dovoluje, nevyhýbá se ani restaurování starých uměleckých předmětů a tvorbě jejich replik. Jeho základním materiálem dřevo, své oblíbené plastiky ale převádí i do bronzu.

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat