Menu

Vratislav Noha (*1975)

Fotograf Vratislav Noha se narodil v roce 1975 v Benešově u Prahy. Od dětství se u něj projevoval zájem o umění. Navštěvoval Lidovou školu umění u malíře Vladimíra Cidlinského. Svět malířského ateliéru ho nepřestává fascinovat dodnes. Většinu svého profesního života strávil v bankovním sektoru, kdy se po celou dobu vzdělával v oboru umělecké fotografie. Postupem času se sny proměňovaly ve skutečnost a přicházejí tak první publikace snímků na společných výstavách s výtvarníky, sochaři a dalšími umělci. Později svou tvorbu představil na několika samostatných výstavách v Praze.
Vratislav Noha je fotograf, který zachycuje okolí svým specifickým viděním. V jeho portfóliu nalezneme abstraktní snímky koláže a umělecké akty, které syrovou jemností vyzdvihují krásu ženského těla, převážně ve stupních odstínu šedi. Nezachycuje akt jako vystižení charakteru dané osoby, nýbrž modelka hraje scénář a roli zrozenou předem. Velký důraz autor klade na precizní vyvážení tvarů, linií a světelné nálady. Své vize rozehrává jak před jednotlivým pozadím v ateliéru, tak i v interiéru nebo exteriéru.

Své fotografie často doplňuje volnými verši... "a hudba potichu mluví na koncertě pro oči..."

Jeho tvorbu můžeme spatřit také ve tvorbě videoklipů (například Dívčí žena - Helena Vondráčková, Voda Voděnka - Jiří Žáček/Karel Mařík), kde si pohrává se svými oblíbenými kolážemi. Vratislav Noha je také autorem obrazového ztvárnění básní a sonetů Jiřího Žáčka, které vyšlo knižně v roce 2021.

Životní motto: "Dívej se pocitem"

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat