Menu

Martina Studená (*1969)

Martina Studená se narodila v roce 1969 v Českých Budějovicích, žije a tvoří v nedaleké vesnici Včelná. Při hledání cesty jak uplatnit svůj umělecký talent narazila na šamotovou hlínu, která jí učarovala. Modeluje z ní originální plastiky, přičemž k výpalu svých prací s oblibou využívá pec na dřevo, kde se (jak sama říká) dokonale propojí všechny živly: země, voda, vzduch a oheň. Plameny dodávají jejím dílům přirozenou a neopakovatelnou kresbu.

Slova autorky:
„Naštěstí jsem na své cestě potkala správné učitele. Maruška Strumínská mě naučila především zapojit fantazii a cit, Sváťa Vaněček přispěl radami z teorie a keramik Karel Příhoda letitými zkušenostmi z tohoto oboru. Práce se šamotovou hlínou mi dává prostor pro vyjádření pocitů, zachycení myšlenek a jejich přenesení do tvarů převážně abstraktních soch. Zároveň také umožňuje tvorbu užitkové keramiky tak, aby zahrada nebo prostor, kde jsou díla rozmístěna, byl laděn v podobném tónu a za využití stejného materiálu tak mohl vytvářet vlastní příběh."

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat