Menu

Karel Hlava (*1950)

Akademický sochař Karel Hlava se narodil v roce 1950 v Žirovnici. V letech 1965-1976 vystudoval v Praze nejprve Střední uměleckoprůmyslovou školu a následně pak Vysokou školu uměleckoprůmyslovou. Žije v Praze, tvoří převáženě ve svém ateliéru v rodné Žirovnici.

Autorova díla jsou zastoupena nejen ve sbírkách řady galerií (Moravská galerie Brno, Zámecká galerie Žirovnice) a muzeí (Uměleckoprůmyslové muzeum Praha, Muzeum skla a bižuterie Jablonec n. N., Perleťářské muzeum Žirovnice), ale i v mnoha soukromých sbírkách po celém světě.

O své tvorbě Karel Hlava říká:
"Výchozím materiálem pro moji sochařskou činnost je převážně dřevo - jak ve volné tvorbě, tak i ve tvorbě do architektury, kdy díla jsou komponována do konkrétních prostor, kde dokreslují žádanou atmosféru dokončených staveb. Ve volné tvorbě jsou tématy stylizované figury (postavy žen, hudebníků, atd. ). Zajímá mě pohyb a nadsázka, které v konečném výsledku mají vzbuzovat radost."

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat