Menu

Petr Šťastný (*1986)

Petr Šťastný se narodil v roce 1986. Vystudoval obor kamenosochařství na Střední uměleckoprůmyslové škole Zámeček v Plzni a následně pak absolvoval obor ražená mince a medaile na VOŠ v Jablonci nad Nisou. Od roku 2013 studoval na AVU Praha v ateliéru profesora Jindřicha Zeithammla, odkud později přestoupil do ateliéru figurálního sochařství Vojtěcha Míči. Studium zakončil v roce 2019 diplomovou prací na téma tíhy (soubor 20 modelů monumentálních soch).

Autor se vydal dvěma nosnými sochařskými směry. Tomu prvnímu „akademickému" se věnuje již od dob svých studií. V rámci cyklu „tematizace tíhy" se dlouhodobě snaží vyjádřit klopotnost dnešní doby a vyobrazit tíhu, kterou tato doba přináší. Prozatím se autorova tvorba pohybuje jen v měřítku modelů, snem Petra Šťastného je ale realizovat některý ze svých návrhů v monumentálních rozměrech. Tak, aby „tíha" dopadala na pozorovatele díla v plné své síle, ve své skutečné velikosti. Tak, aby byl pozorovatel nekompromisně motivován přehodnotit své osobní priority. Protipólem těchto „tíživých" témat je pak autorova potřeba ztvárnit krystalickou radost. A to realizuje skrze milované téma většiny sochařů, skrze ženu – věčně přitažlivou bytost. Výsledkem je autorova sochařská linie stylizované „playmate".

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat