Blanka Žáčková (*1956)

Větší část svého života prožila v Ústí nad Labem, kde pracovala a později se začala ve svém volnu realizovat ve výtvarném prostředí. Od roku 2009 žije ve Dvoře Králové nad Labem.

Těší ji malba a kresba. Základy malby důkladněji poznávala od roku 1993 u akademického malíře Pavla Bergra. Výtvarné techniky studovala na katedře výtvarné výchovy PF UJEP v Ústí nad Labem. Dlouhá léta byla členkou výtvarného sdružení SPOLU v Ústí nad Labem. Účastnila se společných výstav v galerii Hefaistos v Děčíně, v kostel sv. Vojtěcha, v Klášterci nad Ohří, na hradě Rabí...

Malbu ovšem významně přesáhla sochařská tvorba z pískovce. Její první kroky v sochařském umění vedl akademický sochař František Bálek. Následně přispěl i sochař Václav Česák na sochařských sympoziích v Doksanech, kterých se řadu let účastnila. Později se stala členem skupiny nezávislých výtvarníků LAVY, se kterou se každoročně schází na sochařském sympoziu v Řehlovicích u Ústí nad Labem. V roce 2016 ve spolupráci se společností Kámen Ostroměř založila a zorganizovala 1. Sochařské sympozium v ZOO Dvůr Králové nad Labem. I. O rok později se podílela na založení spolku "Umění všem" a na realizaci 2. Sochařského sympozia v ZOO Dvůr Králové nad Labem.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info