Menu

Jan Rapin (*1956)

Malíř a grafik Jan Rapin se narodil v roce 1956 v Praze. Vystudoval Akademické gymnázium v Praze u profesora Kepky, anatomii na střední zdravotnické škole a malbu u Petra Hany a Vladimíra Komárka. Patří mezi uznávané výtvarníky současné umělecké scény. Zrealizoval okolo osmdesáti samostatných výstav u nás i v zahraničí.

Jeho tvorba je charakteristická výraznou stylizací, která dodává jeho plátnům nenapodobitelný a zcela osobitý ráz. Miluje období baroka, které ho inspiruje barevností, kompozicí i prací se světlem. Zároveň díky znalostem trendů současného výtvarného umění dokáže dokonale snoubit dva na první pohled neslučitelné styly. Vznikají tak díla s nezaměnitelným rukopisem.

Jana Rapina inspirují obyčejné věci, samotná podstata života a zejména krásné ženy. Nejraději ztvárňuje ideál ženské krásy a tajemnosti. Jeho hudební nástroje a ostatní předměty jako by v sobě nesly lidské vlastnosti. Touha pro kráse a souladu je obsažena v každém umělcově díle.

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat