Menu

Petr Schel (*1972)

Petr Schel (*1972)
Sochař Petr Schel je rodák z Českých Budějovic. Pochází z rodiny se silnými uměleckými kořeny. Možná i proto se rozhodl vystudovat kromě pedagogiky jako svůj druhý obor ještě kamenosochařství na Střední uměleckoprůmyslové škole sv. Anežky v Českém Krumlově. Svou tvorbu zahájil v ateliéru sochaře Miroslava Párala, kde získal i zkušenosti v organizování mezinárodních výstav keramického designu. Již po dvou letech zakládá v roce 1998 vlastní galerii a začíná budovat svoji sólovou dráhu svobodného umělce. Jeho volná tvorba má svůj nezaměnitelný styl. Preferuje techniku kameninové sochy pro interiér a exteriér. V poslední době objevuje i kouzlo drahých kovů a vytváří také jedinečné bronzy.

Petr Schel pravidelně vystavuje po celé České republice, měl ale i více než 30 výstav ve Francii, která se pomalu stává jeho „druhým" domovem. Pro rok 2019 plánuje velkou výstavu v Bretani, která vábí umělce již od dob Paula Gauguina.

Výběr z realizací v ČR:

Architektonický ateliér V. Matějka – Plastika Akt dívky
Rudolf II. - Pro Hornické muzeum v Rudolfově,
Dalimil – Archív v Jindřichově Hradci,
Plastika v interiéru Café Levis, České Budějovice
Terasa firmy ŠTROB – 3 plastiky, 2 reliéfy (realizace s ing. arch. Dagmar Polcarovou),
Plastika Železné panny v Č. Budějovicích,
Plastiky – Foto studio A. Zika.
Busta Emy Destinnové před Jihočeským divadlem v Č. Budějovicích
Plastika ve vstupní hale Divadelní scény v Českých Budějovicích
Trojice reliéfů na budovu Kongregace školských sester du Notre Damme v Českých Budějovicích

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat