Menu

Inka Jiřičková (*1979)

Sochařka Inka Jiřičková vyrůstala v Hradci Králové, kde od raného dětství navštěvovala základní uměleckou školu. Měla však nejen srdce výtvarníka, ale také jazykové a hudební nadání. Rozhodla se pro studium na Vysoké škole ekonomické. Po absolvování inženýrských studií se však ke svému dětského snu vrátila a nastoupila ještě na Akademii výtvarných umění. Tam dostala základy malby a modelace. Přestože musela AVU po dvou letech studia opustit, umění si ji nakonec stejně znovu našlo.

Aktuálně autorka žije a tvoří v Nové Pace. Věnuje se jak sochařské, tak i malířské tvorbě. Inspiruje se zejména na svých cestách po světě, náměty pro svou tvorbu hledá zejména v přírodě. Autorka je majitelkou čtyř koní a ve světě zvířat se s oblibou pohybuje i v rámci své výtvarné tvorby. Ráda modeluje nejen skutečná zvířata, ale i bytosti z říše svých snů a představ. Hlavu si pak Inka Jiřičková čistí při hře na klávesy, kytaru nebo bicí, věnuje se ale také zpěvu.

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat