Menu

Oto Bachorík (*1959)

Slovenský výtvarník (sochař a restaurátor) Oto Bachorík se narodil v roce 1959 v Bratislavě do umělecké rodiny (otec byl grafik a matka keramička). Vystudoval řezbářství na Střední škole uměleckého průmyslu a sochařství a v roce 1984 pak dokončil studia na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě pod vedením sochařů Ladislava Snopka a Jozefa Poruboviče.

Zpočátku tvořil velmi často se dřevem, později se ale soustředil téměř výhradně na bronz, nezřídka kombinovaný s kamenem. Jeho sochařská tvorba má poměrně široký záběr - od drobných komorních prací, až po monumentální díla ze dřeva i bronzu. V poslední době se věnuje také kresbě a malbě. Má za mnoho úspěšných výstav a zúčastnil se řady sochařských sympózií nejen na Slovensku, ale např. také v Itálii, Rakousku, Finsku, Německu nebo Japonsku. Žije a tvoří v Bratislavě, jeho manželkou je malířka Zuzana Bachoríková, jedním z jeho dvou dětí je sochař Jakub Bachorík.
 

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat