Menu
Čapí ...

VYSTAVENO V GALERII NESNADNÁ MANIPULACE

Petr Fidrich, 2017/2019 | pískovec, výška 237 cm Čtěte více

na prodej

190.000 Kč

Katalog. číslo: 18310129

Autor: Fidrich Petr

Popis

Na kamenné soše „Čapí ..." začal akademický sochař Petr Fíďa Fidrich pracovat již v roce 2017 na sochařském sympoziu v Řehlovicích. Dokončil ji pak až v roce 2019, kdy mu téma (jak sám říká) „definitivně uzrálo". Takzvanou „Čapí ženu" zpracoval autor celkem třikrát, ze tří různých materiálů. Poprvé byla socha vytvořena v Beskydech na Pustevnách v roce 2014 z ledu. Její nevýhodou ovšem byla poměrně krátká životnost. Nejen proto, že vyhrála první cenu sympozia, ale také pro své nadšení z hloubky tématu, ji autor už v létě téhož roku vymodeloval znovu z kameniny. Následně mu pak trvalo několik let, než našel vhodný kámen a mohl toto téma uzavřít největší plastikou, tentokrát z hořického pískovce.

Pro sochu „Čapí ..." autor využil symbolu zvířete, kterému pověsti přiřknuli přinášení dětí, tj. naplnění a radosti do rodin. Socha vznešeného ptáka vyjadřuje symboliku plodnosti a štěstí, že vše je vlastně o dětech a o tom, co skrze ně přijde v budoucnosti. Autor čápa nazývá „nositelem budoucna".

Stejně jako ostatní díla akademického sochaře Petra Fidricha i tato socha nechává svému pozorovateli prostor pro vlastní představivost. Možná, že příběhy, které v ní budou pozorovatelé nacházet, budou i značně odlišné od původních autorových představ. Krása sochařství je ale v tom, že autor své myšlenky a pocity převede do tvarů, které pak dají u jiného pozorovatele vzniknout novým fantaziím. Čím déle si sochy prohlížíte, tím více toho v nich můžete nacházet.

Socha se skládá ze dvou samostatných částí. Signatura je v zadní části, skrytá pod křídlem.

Doplňující informace

Kategorie: Fidrich Petr
kategorie: sochy
cena (CZK): 100-200.000
autor: Fidrich
materiál: kámen
výška (cm): 200-250
Čapí ...
Čapí ...

190.000 Kč

Neváhejte nám zavolat na číslo +420 777 868 456. Nebo nám zanechte zprávu, ozveme se Vám zpět:

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat