Menu
Král David

VYSTAVENO V GALERII

Jiří Genzer, 2015 | pískovec, výška 116 cm Čtěte více

na prodej

55.000 Kč

Katalog. číslo: 18310134

Autor: Genzer Jiří

Popis

Vytvořeno 2015, signováno a datováno na "ruce", půdorys 50x40 cm.

Autor dopručuje sochy Krále Davida a Betsabé nerozdělovat, protože ti dva k sobě zkrátka patří.

Příběh Betsabé a krále Davida

Tento příběh krále a krásky vypráví o tom, že ke štěstí je potřeba více, než jenom moc či spanilost. Chce-li být člověk šťastný, musí si to zasloužit svými činy, což se nakonec povedlo i Betsabé a králi Davidovi. Tuto velkou a hříšnou lásku však provází smrt i veliký smutek.
Krásná a spanilá Betsabé se necudně umývala přímo pod okny krále Davida. Věděla, jak krále vyprovokovat. David její kráse neodolal a ještě ten den s ní strávil noc. Betsabé však byla vdaná, takže se dopustili cizoložství. David se však do nádherné Betsabé zamiloval a vymyslel velice podlý plán, jak se jejího muže Urijáše zbavit. Poslal ho do nejtužšího boje, kde byl Uriáš zabit. Z hříšné první noci se narodilo dítě. Jenže štěstí získané na úkor jiných nikdy netrvá dlouho. Narozený syn žil jen pouhý týden. Byl to trest boží. Dá se říci, že se naplnilo rčení „oko za oko, zub za zub". I životní chyby se ale dají napravit, a tak po delší době a po řadě správných činů a rozhodnutí Betsabé i Davida se nakonec vše v dobré obrátilo a oběma – teď už manželům - se narodil druhý syn, sám slavný Šalamoun.

Doplňující informace

Kategorie: Genzer Jiří
kategorie: sochy
cena (CZK): 50-100.000
autor: Genzer
materiál: kámen
výška (cm): 100-150
Král David
Král David

55.000 Kč

Neváhejte nám zavolat na číslo +420 777 868 456. Nebo nám zanechte zprávu, ozveme se Vám zpět:

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat