Menu
Ondra
Jiří Bím, 2011 | pískovec, výška 159 cm Čtěte více

na prodej

90.000 Kč

Katalog. číslo: 18310095

Autor: Bím Jiří

Popis

Pískovcová socha Ondra (sv. Ondřej, patron rybářů) z roku 2011.

Tato socha byla vytvořena, aby ochraňovala a dohlížela na rybáře a inspirovala je. Však také rybka, která uvízla v Ondrově síti, je přímo kapitální úlovek. Socha „Ondra" patří k vodě. Rybník, řeku či jezero bude bedlivě střežit.

Legendy spojené se svatým Ondřejem:
Na Karlovarsku a Chebsku se věří, že noc o svátku sv. Ondřeje (30. listopadu) má kouzelnou moc, a že je v tuto dobu možno předpovídat budoucnost. Také se za ondřejské noci objevovaly skryté poklady. Pozor si však musíme dát na ukončení prací dřív, než se zešeří, neboť pokud se to nestihne, můžeme očekávat návštěvu čerta nebo čarodějnice. Proto se vyplatí zanechat práce včas a raději začít sv. Ondřeje oslavovat.

Slova svatého evangelia podle Matouše:
Když se Ježíš ubíral podél Galilejského moře, uviděl dva bratry – Šimona, zvaného Petr, a jeho bratra Ondřeje, jak vrhají síť do moře; byli totiž rybáři. Řekl jim: „Pojďte za mnou, a udělám z vás rybáře lidí." Oni hned nechali sítě a následovali ho.

Doplňující informace

Kategorie: Bím Jiří
kategorie: sochy
cena (CZK): 50-100.000
autor: Bím
materiál: kámen
výška (cm): 150-200
Ondra
Ondra

90.000 Kč

Neváhejte nám zavolat na číslo +420 777 868 456. Nebo nám zanechte zprávu, ozveme se Vám zpět:

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat