Bacchus

Bacchus

PRODÁNO

pískovec, výška 132 cm

Katalogové číslo: 18310096

Dostupnost: prodáno

Autor: Bím Jiří

Pískovcová socha Bacchus (starořecký bůh vína, úrody a hojnosti) z roku 2010.

Bacchus (nazýván také jako Dionýsos, Bromios či Lénios) byl bohem vína a nespoutaného veselí. Narodil se v Thébách. Jeho otcem byl samotný Zeus, matku měl smrtelnici Semelé.

Bacchus, již jako velice mladý, přinesl lidem od nymf první sazenice vína. Za to mu náš velký dík. Přinášel nejen radost ze života, ale také podněcoval k lásce a uvolňoval inspiraci a tvůrčí nadšení. Byl uctíván jako ochránce ovocných stromů a keřů, jako původce píle, dovedností a pracovitosti v pěstování plodin. Přesto se do „historie" zapsal zejména svým kladným vztahem k bujarému veselí. Byl (a stále je) tak oblíbeným bohem, že ho ztvárnilo mnoho velkých umělců, jako například Michelangelo (obraz Bacchus cca z r. 1497 je vystaven v Národním muzeu ve Florencii), Rubens (obraz Bacchus z roku 1635 je součástí expozice petrohradské Ermitáže), Praxitel (socha Hermés a Dionýsus). A právě pro svoji lásku k radostem života tomuto tématu neodolal ani Jiří Bím a vysochal svoji představu nespoutaně veselého Bacchuse.

Této soše by slušelo čestné místo ve vinárně či restauraci, aby tak mohla přinášet veselí a radost nejen svému majiteli, ale i jeho přátelům a hostům.

kategorie: sochy
autor: Bím
cena (CZK): na dotaz
dostupnost: prodáno
materiál: kámen
výška (cm): 100-150

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info