Vesmír

Vesmír

malba / plexisklo, 56x46 cm

23000 Kč

Katalogové číslo: 19310007

Dostupnost: na prodej

Autor: Hochman Bohumír

Abstraktní malba z roku 2017. Rozměry 56 x 46 včetně modrého rámu, šíře rámu 4 cm. Místo plátna autor použil průhledné plexisklo. Díky tomu sluší "Vesmíru" umístění na okně.

Definice abstraktního "nezobrazivého" umění: Abstraktní umění odmítá zobrazovat vnější viditelný svět a usiluje o vyjádření uměleckých hodnot pouze výtvarnými výrazovými prostředky - tvary, barvami a liniemi.

Název obrazu nám říká, jakou ideu měl autor pro malbu. Pak je však již na nás - pozorovatelích - hledání významu a podstaty díla. U abstraktních děl lze nacházet i po letech novou či jinou logiku. Dílo vypráví nekonečný příběh vnitřní fantazie autora. Na první pohled by se mohlo zdát, že autor neměl jasný plán pro svoji malbu, ale pravdou je přesný opak. Malíř ví přesně, co a proč maluje. Dílo je zobrazením jeho aktuálního vnitřního rozpoložení, jeho niterních představ a pocitů v dané chvíli. Každý abstraktní malíř - včetně Boba Hochmana - je i mistrem realistické kresby. Abstrakce je však pro ně jakýmsi vyšším stupeněm, kde díky absolutnímu sebepoznání dokáží na plátně vytvořit hlubší a smysluplnější malbu, než jakým by bylo pouhé přenesení realistického obrazu, který vidí jejich oko. Abstrakce jim dává možnost jedinečné sebeprezentace.

kategorie: reliéfy
autor: Hochman
cena (CZK): 20-40.000
dostupnost: na prodej
materiál: ostatní
hloubka: max. 5 cm

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info