Vesmírný drak

Vesmírný drak

akryl / deska, 135x388 cm

150000 Kč

Katalogové číslo: 19310013

Dostupnost: na prodej

Autor: Hochman Bohumír

Abstraktní malba z roku 1995. Jedná se o soubor 4 obrazů - každý šíře 97 cm, výška 135 cm. Vhodný do většího reprezentativního prostoru - celková délka celého souboru je téměř 4 metry!

Definice abstraktního "nezobrazivého" umění: Abstraktní umění odmítá zobrazovat vnější viditelný svět a usiluje o vyjádření uměleckých hodnot pouze výtvarnými výrazovými prostředky - tvary, barvami a liniemi.

Název obrazu nám říká, jakou ideu měl autor pro malbu. Pak je však již na nás - pozorovatelích - hledání významu a podstaty díla. U abstraktních děl lze nacházet i po letech novou či jinou logiku. Dílo vypráví nekonečný příběh vnitřní fantazie autora. Na první pohled by se mohlo zdát, že autor neměl jasný plán pro svoji malbu, ale pravdou je přesný opak. Malíř ví přesně, co a proč maluje. Dílo je zobrazením jeho aktuálního vnitřního rozpoložení, jeho niterních představ a pocitů v dané chvíli. Každý abstraktní malíř - včetně Boba Hochmana - je i mistrem realistické kresby. Abstrakce je však pro ně jakýmsi vyšším stupeněm, kde díky absolutnímu sebepoznání dokáží na plátně vytvořit hlubší a smysluplnější malbu, než jakým by bylo pouhé přenesení realistického obrazu, který vidí jejich oko. Abstrakce jim dává možnost jedinečné sebeprezentace.

kategorie: obrazy
autor: Hochman
cena (CZK): 80-160.000
dostupnost: na prodej
technika: akryl na desce
velikost: XXL

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info