Menu
Zrození králů

VYSTAVENO V GALERII VIDEO 360°

Zuzana Čížková, nedatováno | ocel, výška 190 cm Čtěte více

na prodej

630.000 Kč

Katalog. číslo: 21310165

Autor: Čížková Zuzana

Popis

Ocelová socha "Zrození králů" autorky Zuzany Kláry Čížkové vznikla po její pracovní stáži ve Francii u světově známého sochaře akademika Vladimíra Škody, který svou tvorbu zaměřuje na projekty v kovu a jeho dominantním tvarem jsou koule.

Dílo bylo vystaveno v zahradě Českého velvyslanectví ve Vídni, na Pražské Kampě, v Královské zahradě Pražského hradu u Empírového skleníku a v neposlední řadě na největší samostatné výstavě autorky v Kostele sv. Vavřince v prostorech Galerie Klatovy. (Součástí vernisáže k této výstavě byla i následně mediálně ostře diskutovaná performance, na kterou si Zuzana pozvala čtyři představitele nejčastějších náboženských kultur ve střední Evropě a nechala je zcela nahé číst vybrané verše z knihy ,,Nahý jsem přišel na svět" a další motivy, které jsou pro každého člověka totožné, bez ohledu na náboženské vyznání. Vernisáž a její performance obohatil i jáhen Římskokatolické církve Jiří Ignác Laňka, který návštěvníkům výstavy přiblížil, jak malé jsou rozdíly mezi Desatery těchto odlišných náboženských kultur.)

Slova autorky:
"Jablko, které má místo jaderníku embrya natočená obličeji k sobě. Vznik tohoto díla nápadně napodobuje vznik plodu jablka, kdy je nejdříve nutné dát impuls k základnímu vzniku ve hmotě, dále jednotlivé plechy zrají (volně prořezají) v zahradě, nejlépe rozložené na trávě, kde je od podzimu do konce jara volně opracovává sama příroda a až teprve v létě je ,,seberu", obrousím rozbruskou, odstraním nánosy rezu a mozaiku na plechách zalakuji. Až teprve nyní, z pravidla ke konci léta, se v jednotlivých listech jablka navrtají díry pro L kotvy a celý objekt se poprvé sestaví.
Motiv Zrození králů, tedy jablka s embryi v jaderníku ve své výtvarné tvorbě zpracovávám již cca od roku 2005 v různých technikách. Jako malba olejem i akrylem na plátna, desky, jako litografii i jako kamenotisk z mramoru. Tento opakující se motiv zaujal i režisérku MgA Hanu Pinkavovou, která si pro natáčení dokumentárního filmu o mě: Zuzana Čížková malířka a sochařka nenechala ujít filmové záběry, kdy je u velké sochy několik dalších obrazů a litografii s tímto motivem."

  Zrození   

Doplňující informace

Kategorie: Čížková Zuzana
kategorie: sochy
cena (CZK): 400-800.000
autor: Čížková
materiál: kov
výška (cm): 150-200
Zrození králů
Zrození králů

630.000 Kč

Neváhejte nám zavolat na číslo +420 777 868 456. Nebo nám zanechte zprávu, ozveme se Vám zpět:

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat