Menu

Joe Muczka jr. (*1971)

Joe Muczka jr. se narodil v Opavě do rodiny s dlouhou uměleckou historií. K umění ho přivedl dědeček, po kterém pak převzal učení mladého Joe dědečkův přítel Václavek. A učení to nebylo jen o samotné tvorbě, ale také o pochopení umění jako pojítka mezi psychologií, etikou a filozofií.

Svou profesionální uměleckou kariéru odstartoval autor v roce 1996 tvorbou na pěší zóně v německém Heilbronnu, později pak ve Stuttgartu. Naučil se tvořit před lidmi, umět přijmout kritiku, učit se, dokázat své umění i prodat. Poptávka po jeho umění se zvyšovala, prezentace jeho tvorby se přesunula na výstavy a vernisáže. Ta první byla zorganizována ve Stuttgartu v roce 1998. Dále pak autor absolvoval mnoho dalších vernisáží a výstav v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Holandsku. Později bylo jeho dílo prezentováno také v Česku, na Slovensku nebo například v Rusku. Joe Muczka jr. je držitelem ocenění Zlatá Europea za celoživotní oddanost umění a je členem klubu laureátů Evropské unie umění.

Zatímco zpočátku kariéry se Joe Muczka jr. věnoval především obrazům, v poslední době stále častěji nahrazuje plátno prostorovými objekty. Vznikají tak jedinečné pestrobarevné sochy zdobené typickými autorovými malbami. Stylově se autorova tvorba řadí do pop-artu, impresionismu, expresionismu, kubismu a klasicismu.

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Dílo bylo vloženo do objednávky
Zpět do galerie Objednat