Autor zde z dubového dřeva volně ztvárnil legendární „Longinovo kopí" neboli „Kopí osudu". Na reliéfu je znázorněno nejen samotné Longinovo kopí, ale také kříž, jako symbol ukřižování, a v pravé části pak i Ježíšova matka Marie.
Longinovo kopí byla zbraň římského setníka Longinuse, kterou probodl bok samotného Ježíše Krista. Chtěl tak zjistit, zda je mrtev a ochránit ho před dalším zohavením. Toto kopí je považováno za jednu z nejmocnější relikvií, po které v průběhu dějin toužil nejeden mocný vládce. Ke kopí se totiž váže nesmrtelná legenda, která praví: „Ten, kdo je vlastníkem kopí a je srozuměn s jeho mocí, má ve svých rukou osud tohoto světa k jeho dobru či zlu."
V roce 2003 došel tým expertů k závěru, že kopí, které je umístěné v muzeu ve vídeňském Hofburgu, je falzifikát, vykovaný až 800 let po smrti Ježíše. Kde je tedy pravé kopí? Podle některých historiků je možné, že američtí osvoboditelé Norimberka odevzdali zpět do Vídně jen obyčejnou kopii a to pravé „mocné" kopí osudu tajně odvezli do Bílého domu. Právě po válce se pak z USA stala světová velmoc číslo jedna. Možná právě proto, že kopí osudu zaručuje svému majiteli magickou neporazitelnost... Podle jiné teorie se ale skutečné Longinovo kopí do Evropy nikdy nedostalo, a už relikvie, kterou postupně drželi Karel Veliký, Napoleon či Adolf Hitler, byla pouhou napodobeninou.
Dílo bylo vytvořeno v roce 2013.